INFORMACE O PARLAMENTU

Žákovský parlament (aneb Kroužek aktivního občanství a rozvoje sociálních kompetencí) je vrcholný orgán žákovské samosprávy. Členové jsou vybraní zástupci tříd druhého stupně.

Žákovský parlament učí žáky samostatnosti a zodpovědnosti.

Slouží jako zpětná vazba pro učitele a vedení školy a napomáhá ke zlepšení chodu školy.

Žáci se učí brát demokracii a spolurozhodování jako samozřejmost, učí se v ní žít, učí se chápat, že demokracie není anarchie.

Parlament zastupuje ostatní žáky při jednání s vedením školy, připravuje a organizuje programy pro ostatní žáky. Mezi nejúspěšnější akce patří Halloween, Barevné dny, Vánoční koncert, Pálení čarodějnic atd.

Členové Žákovského parlamentu působí na ostatní žáky a motivují je k aktivitě v nejrůznějších oblastech (např. v péči o vzhled tříd a celé školy, aj.)