Velikonoční jarmark

 

Ve dnech 20. a  21. března 2018 pořádala školní družina při ZŠ a MŠ Brno, Merhautova 37 třináctý ročník jarního a velikonočního jarmarku. Ve školní tělocvičně na zahájení vystoupily děti z prvních tříd s tanečky a říkadly, ze svého repertoáru předvedli ukázku také žáci z dramatického kroužku ŠD a poprvé se veřejnosti představil i kroužek Zumba.

Poté se všichni přesunuli do prostor školní družiny, kde bylo možné zakoupit si cokoli z obrovského množství vystaveného zboží. I letos se na pultech objevilo několik nových výrobků. Těší nás, že se jarmark stává i oblíbenou zastávkou pro zastupitele městské části Brno-sever, a tak jsme letos uvítali pana starostu Mgr. Martina Malečka a první místostarostku Ing. Kateřinu Kalinovou.

Co všechno jarmark nabízel ? Pestré živé květiny, proutěné i papírové ozdoby, věnečky na zavěšení, ratanové koule, háčkovaná vajíčka, osení, tašky, prostírání, zapichovátka, keramické ozdoby, rámečky na fotografie, kraslice, velikonoční přání, jarní kolíčky a mnoho dalších předmětů. Opět byl obrovský zájem o šité hračky a nejrůznější dekorace, které nejen potěší, ale dokáží zútulnit naše domovy.

Zájemci si také mohli po oba dny sami zkusit něco vyrobit. Např. velikonoční přání, košíček na drobné předměty, kolíček, kraslici, různé ozdoby a také si sami zasadit živou květinu. K tomu všemu byly určeny velikonoční dílny pod vedením zkušených  paní učitelek.

Jarmark sice trvá jen dva dny, ale jeho  příprava vyžaduje mnoho hodin mravenčí práce, obrovské množství trpělivosti, zručnosti a neustále nové nápady. Za to patří všem organizátorům této akce veliké poděkování.

Zdeňka Rajská