Nezapomeneme

Žáci našich devátých tříd se v úterý 20. února 2018 zúčastnili interaktivního programu pod názvem Nezapomeneme. Pořad byl uspořádán ke Dni památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Na přípravě se podílelo brněnské Oddělení pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze a Muzeum romské kultury, kde se program také konal.

Program byl velmi pěkně uspořádaný, žáci se několikrát zapojili do práce a mohli také sledovat prezentaci, která  připomněla všechny významné události, které souvisí s tímto smutným obdobím našich dějin - Norimberské zákony, obsazení Rakouska německou armádou, podepsání Mnichovské dohody, vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava apod.

Žáci pracovali s dobovými fotografiemi na časové přímce, měli se rozhodnout, které nejnutnější věci by měli vzít do kufru připraveného na deportaci atd.

Na závěr jsme společně zhlédli film, který byl natočen podle skutečného vyprávění  pamětnice z Kutné Hory.

Zdeňka Rajská a Alena Mrhačová