Vánoční jarmark

V těchto dnech na nás již na každém kroku dýchá vánoční atmosféra. Prohlížíme si nazdobené výlohy obchodů, výzdobu domů i náměstí a také  přemýšlíme, čím obdarovat naše nejbližší.

Na naší ZŠ a MŠ Merhautova jsme už na Vánoce také přichystaní. Školní družina uspořádala ve dnech 28. 11. - 30. 11. 2017 Vánoční jarmark. Slavnostní zahájení bylo v úterý 28. listopadu a tento den byly také otevřeny vánoční dílny. Pod vedením paní učitelek z 1. stupně  jsme si mohli za symbolický poplatek vyrobit podle svých představ nějaký dárek.

Na jarmarku se kromě tradičních dekorací objevilo i nové vánoční zboží. Největší zájem byl o adventní věnce, svícny, stromy,  keramiku, vánoční růže, zapichovátka, dekorace v podobě roztomilých sněhuláků, andělíčků i čertů. Paní vychovatelky s dětmi myslely i na parádu, a tak vyrobily  přívěsky, náušnice a další předměty, které každého potěší. Pro menší děti bylo zde možné koupit vkusnou látkovou hračku. Zájem byl rovněž i o domácí sirupy.
Nezapomnělo se ani na malé občerstvení a vánoční punč.

Poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě vánočního jarmarku. Díky paní vychovatelkám i paní učitelkám, které věnovaly dlouhé hodiny přípravám, jsme si všichni užili krásný adventní čas.

Zdeňka Rajská