Exkurze v České televizi

Naší třídě 6. AM se naskytla možnost podívat se do budovy České televize v Brně. Exkurze se uskutečnila v úterý 14. listopadu. Velmi sympatická paní průvodkyně nás nejdříve zavedla do maskérny, kde nám ochotně paní maskérky ukázaly obrovské množství líčidel a pověděly nám o své práci. Vysvětlily, jak probíhá líčení ve studiu i při natáčení filmů přímo v terénu. Následovala prohlídka kostýmů. Paní kostymérky pečlivě dohlížejí na dlouhé řady plné šatů i dalších obleků. Pečlivě hlídají, aby se obleky střídaly, aby moderátoři měli vhodné doplňky, šperky i obuv. Samozřejmě nemůže chybět prádelna a čistírna.

Postupně jsme si prohlíželi jednotlivá studia. Zajímaly nás především místnosti, kde probíhá natáčení známých pořadů brněnské televize jako je AZ kvíz  a pravidelné zpravodajské pořady. Viděli jsme obrovské množství nejmodernější techniky, nahlédli jsme do místností, kde se chystali k natáčení pořadu. Překvapilo nás, kolik  práce a lidí je spojeno s  každým pořadem. Od všech se očekává maximální soustředěnost a přesnost.

Prohlídka zákulisí televize nás neskutečně zaujala.

Zdeňka Rajská